Bībeles Pārlūks

Bībeles grāmatu atzīmes tavai Bībelei, lai viegli un ātri atrastu meklēto Rakstu vietu.

Apraksts

Sagatavošanās darbam

 • Izvēlies labu pildspalvu. Vislabāk iesaku 0,5. Pēdējo reizi lietoju firmas Pilot ražotu. Tā ir "tāda tintīga". Lai tavas Bībeles pārlūks būtu noturīgs, pildspalvas izvēle ir svarīga.
 • Vēl tev būs nepieciešams lineāls.
 • Svarīgs ir arī tavas Bībeles izmērs. Mans "ideālais" paraugs derēs tavai Bībelei, ja tā ir vismaz 16 cm gara.

1. Solis

 • Vispirms tev ir jāiezīmē katras Bībeles grāmatas pirmā lapa. Ideāli ir, ja augšā vari atstāt 2 cm. Tātad, 1. Mozus grāmatas pirmās nodaļas lapā nomēri 7cm no augšas un ievelc aptuveni 3 mm perpendikulāru līniju (zem šīs pirmās Bībeles lapas paliec kādu papīru, lai tu netīšām nenosmērētu citas Bībeles lapas. Tālāk atšķir 2. Mozus grāmatas pirmās nodaļas lapu un nomēri 6 cm no augšas un tā līdz Jozua grāmatai, kuru tu iezīmēsi 2 cm no augšas (atstarpe starp Bībeles grāmatām būs 1 cm).
 • Neatkarīgi no tā, vai grāmatas 1. nodaļa atrodas atveres kreisajā vai labajā pusē (lapā), šo atzīmi izdari labajā lapā.
 • Šis augstāk minētais, pirmais solis - ~ 3 mm atzīme katrai Bībeles grāmatai ir nepieciešams šīs sistēmas efektīvākai lietošanai - lai vieglāk varētu atšķirt vajadzīgo grāmatu.
 • Ievēro to, ka manā Pārlūkā nav minētas otrās grāmatas (2. Laiku, 2. Ķēniņu, 2. Timotejam u.c.), bet varbūt ievēroji, ka tur ir redzamas divas iezīmētās līnijas.

 • piemēru ņemšu Samuēla grāmatu. 1. Samuēla grāmatu atzīmē ar vienu perpendikulāro līniju 5 cm no Bībeles augšējās malas. Tālāk atšķir 2. Samuēla grāmatu un nomēri tos pašus 5 cm, bet papildus šai atzīmei, nedaudz zemāk novelc vēl vienu 3 mm paralēlu iezīmi. Meklējot Bībelē 2. Samuēla grāmatu tu vadīsies pēc šīs divu līniju iezīmes.


2. Solis

 • Tālākais solis ir savilkt visus šos punktus kopā, gluži kā bērnu grāmatā, kad jāsavelk līnijas no punkta viens uz punktu divi un tā tālāk.
 • Mans ieteikums (piemērs) - atver 1. Mozus grāmatu un 2. Mozus grāmatas 1. nodaļu, tā lai tu redzi 2. Mozus grāmatas atzīmi (pieliec šo iezīmēto lapu klāt 1. Mozus grāmatai). Šo visu sadaļu pabīdi uz Bībeles iekšieni. Paliec apakšā kādu lapu un velc līniju pāri Bībeles lapām no 1. Soļa atzīmes (šajā gadījumā 1. Mozus līdz apakšā paliktajai lapai) - tā ir šī horizontālā līnija (skaties Pārlūka piemērā).
 • Un tālāk šo līniju velc uz augšu (tā būs vertikālā līnija) līdz 2. Mozus grāmatas atzīmei, tā lai līnija iekrāso vairākas lapas (lai tā būtu labāk redzama).
 • Tāpat turpini ar pārējām grāmatām, rokā paņemot 2. Mozus grāmatu plus 3.Mozus grāmatas pirmo lapu un seko tiem pašiem 2. Soļa ieteikumiem.


3. Solis

 • Tagad tikai atliek sarakstīt Bībeles grāmatu "burtiņus" (nosaukumus), lai tu varētu viegli orientēties savā Bībelē.
 • Savu piemēru es neuzskatu par pareizāko vai labāko. Tu pats vari izvēlēties sev piemērotāko atzīmi (norādi).

 

Mana piezīme

Es centos izteikties tik skaidri, cik vien iespējams, bet, protams, saprotu, ka vieglāk ir parādīt nekā to izskaidrot rakstiski. Lai nu kā - ja tev šī sistēma patīk, tad tu pats atradīsi veidu kā to "dabūt gatavu". Man šī Bībeles atzīmēšana ir izstrādājusies vairāku gadu garumā. Šie ir tikai mani ieteikumi, kā to labāk paveikt, bet tu vari izdomāt savus atzīmēšanas veidus.

Šis Bībeles pārlūks (pēc manām domām) ir vislabākais veids, kā ātri atrast Rakstu vietas Bībelē.

No sirds iesaku nesabojāt savas (jaunās) Bībeles ar Bībeles ielīmēm (ausīm), kas ar laiku plēsīs jūsu Bībeles lapu malas.